Mosselen in knoflookroom

Mosselen in knoflookroom is toch wel mijn favoriete bereiding van mosselen. Super simpel en heel snel klaar. Naar mijn mening zo lekker dat je er verder niks anders bij hoeft te serveren!

“Mijn favoriete bereiding van mosselen.”

Nina

Bereiding

Spoel de mosselen in koud water en maak ze schoon. Gooi de kapotte en bovendrijvende mosselen weg.

Smelt ondertussen in een ruime (mossel)pan de roomboter en pers de knoflookteentjes erboven uit. Fruit kort aan op laag vuur. Draai het vuur iets hoger. Voeg de mosselen, kookroom en peterselie toe en dek de pan af met een deksel. Kook de mosselen 3-5 min., als de mosselen open gaan staan zijn ze gaar. Schud tussentijd de pan, zodat de onderliggende mosselen bovenop komen en andersom.

Schep de mosselen in een diep bord en schenk er wat wat de knoflookroom over. Maal eventueel nog wat peper erover en serveer de mosselen direct.

“Tip: Lekker om eventueel wat frietjes bij te serveren.”

Ingrediënten (2 pers.):

Bereidingstijd: bereiden ± 10 min.

Waardering: 1 uit 5.
  • 2 kg mosselen
  • 4 à 6 teentjes knoflook
  • 150 g roomboter
  • 250 ml kookroom
  • 2 bosjes platte peterselie, fijngesneden
Extra:
  • pan liefst met glazen deksel

WINE & FOOD PAIRING

WijnSpijs

Bij zo’n romig gerecht als dit is voor mij de keuze al snel gemaakt een kies ik vrijwel altijd voor een houtgelagerde Chardonnay. Room en een volle Chardonnay gaan in harmonie samen. Een mousserende wijn, zoals Champagne kan ook heel lekker erbij zijn.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *