Citroen-mascarponemousse met amaretticrunch

Citroen-mascarponemousse met amaretticrunch is een ideaal zomertoetje! Heerlijk fris en luchtig. Daarnaast heb je het ook nog zo gemaakt. De combinatie van de luchtige, frisse, romige mousse met de krokante amaretticrunch is subliem!

“Een ideaal zomertoetje! Heerlijk fris en luchtig.”

Nina

Bereiding

Vul een diep bord met koud water en laat de gelatine blaadjes minimaal 5 minuten weken.

Boen de citroenen schoon en rasp van 2 citroenen de schil met een zesteur en pers ze allemaal uit. Doe 150 g van de kristalsuiker samen met het citroensap en de citroenrasp in een steelpannetje en breng het geheel tegen de kook aan. Roer goed door tot de suiker is opgelost en haal van het vuur.

Knijp de gelatine goed uit en roer door de hete citroensiroop. Schenk de limoncello door het mengsel en roer het geheel goed door. Laat de siroop goed afkoelen.

Klop intussen in een kom de mascarpone en slagroom tot een dikke crème. Schenk beetje bij beetje al kloppende de afgekoelde siroop door het mengsel en verdeel de massa over de glaasjes. Laat de mousse minimaal 2 uur in de koelkast opstijven.

Verdeel de amaretti kruimels op een stuk bakpapier. Doe de resterende suiker in een steelpan met dikke bodem en voeg 4 eetlepels water toe. Verwarm op laag vuur tot je een heldere suikersiroop krijgt. Laat dan karamellisseren op hoog vuur, zonder te roeren! Je kunt de pan eventueel op en neer bewegen. Schenk de hete karamel over de amarettikruimels en laat goed afkoelen. Breek of hak de amaretticrunch in stukjes.

Haal vlak voor serveren de mousses uit de koelkast en laat even op temperatuur komen. Bestrooi de citroen-mascarponemousse met de amaretticrunch en serveer.

“Tip: mocht je een alcoholvrij dessert willen kun je de limoncello gewoon weglaten.”

Ingrediënten (6 pers.):

Bereidingstijd: bereiden ± 25 min. | opstijven 2 uur
Moeilijkheidsgraad:

Waardering: 1 uit 5.
  • 4 blaadjes gelatine
  • 4 citroenen
  • 250 g fijne kristalsuiker
  • 6 el limoncello
  • 500 g mascarpone
  • 100 ml slagroom
  • 8 amaretti morbidi, verkruimeld
Extra:
  • zesteur
  • mixer
  • 6 glaasjes
  • bakpapier

"Food with passion & a smile"

2 replies on “Citroen-mascarponemousse met amaretticrunch”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *