Deze warme geitenkaas met jonge bladsla stond echt al heeeeel lang op mijn lijstje. Ik denk zelfs al vanaf het begin van mijn site, dus 7 jaar. Waanzinnig lekker en simpel. Ik heb de lavendel-rozemarijnsiroop die ik onlangs in een ander receptje heb gedeeld, hierin verwerkt.
“Met lavendel-rozemarijnsiroop en hazelnoten.”
Nina
Bereiding
Verwarm de oven voor op 200°C en bekleed een bakplaat met een stuk bakpapier. Leg de kaasjes op het bakpapier en besprenkel ze met 2 el van de siroop. Bak ze ± 10 min. in het midden van de voorverwarmde oven.
Rooster intussen de hazelnoten in een droge koekenpan goudbruin en hak ze grof. Doe de overige el siroop in een jampot samen met de hazelnootolie en witte wijnazijn. Sluit af en schud goed. Breng op smaak met versgemalen peper en zout.
Doe de sla in een kom en meng het grootste deel van de vinaigrette erdoor. Verdeel de salade over de borden. Leg op ieder bord een warm geitenkaasje en bestrooi met de hazelnoten. Besprenkel eventueel met nog wat extra vinaigrette en versgemalen peper en serveer direct.
Ingrediënten (4 pers.):
Bereidingstijd: bereiden ± 10 min. | oven 10 min.
- 4 crottin de chèvre
- 4 el lavendel-rozemarijnsiroop
- 50 g blanke hazelnoten
- 4 el hazelnootolie
- 2 el witte wijnazijn
- 200 g jonge bladsla met rucola
Extra:
- jampot



WINE & FOOD PAIRING
WijnSpijs
Door de volle, romige smaken van de warme geitenkaas en hazelnoten past een houtgelagerde Chardonnay het beste bij dit gerechtje. Een houtgelagerde Sauvignon Blanc kan ook lekker zijn.

Geef een reactie