Deze bruschetta met verse vijgen en gerookte eendenborstfilet is een verfijnd en smaakvol hapje dat perfect past als amuse of elegant voorafje. De combinatie van de zachte zoetheid van de vijgen met de licht rokerige, hartige smaak van de eendenborst zorgt voor een mooie, subtiele balans die niet overheerst, maar juist verfijnd en gelaagd blijft.
Het knapperige brood vormt een fijne basis en geeft het geheel net wat extra bite. Hoewel een noten-vijgenbrood hier bijzonder goed bij past en de smaken mooi versterkt, kun je ook prima kiezen voor een wit of bruin brood. Toch vind ik deze combinatie zelf het lekkerst, omdat de nootachtige tonen het gerecht nét wat meer diepte geven.
Een eenvoudig hapje dat weinig moeite kost, maar er wel luxe uitziet en perfect is om je gasten mee te verrassen.
“Perfect is als amuse of voorafje.”
Nina
Bereiding
Verwarm de oven grill voor. Snij van het stokbrood 8 plakken en leg ze op een ovenrooster. Besprenkel de plakken met de walnootolie en rooster ze in ongeveer 2 minuten goudbruin. Keer ze om besprenkel eventueel de andere kant ook met nog wat walnootolie en rooster deze kant ook goudbruin.
Wrijf elk warm sneetje brood in met de gehalveerde knoflookteentjes. Meng de crème fraîche met 1 el van de walnootolie en wat versgemalen peper en zout.
Was de vijgen goed en snij elke vijg in 8 partjes. Bestrijk de bruschetta met een laag van de crème fraîche en verdeel de rucola erover. Leg de plakjes eendenborstfilet en de vijgenpartjes erop en bestrooi met wat peper. Serveer direct.
“Tip: je kunt ook het brood en de crème fraîche een uurtje van te voren klaar maken en (apart) koel wegzetten tot gebruik.”
Ingrediënten (4 pers.):
Bereidingstijd: bereiden ± 20 min.
Moeilijkheidsgraad:
- 1 bruin stokbrood met noten en vijgen
- 4 el walnootolie
- 1 grote teen knoflook, gehalveerd
- 150 ml crème fraîche
- 3 verse vijgen
- ± 40 g rucola
- 200 g gerookte eendenborstfilet




Geef een reactie