Vongole met boter, knoflook, citroen & peterselie-olie is een licht en fris gerecht waarin de pure, ziltige smaak van de schelpen centraal staat. De combinatie van boter, knoflook en citroen geeft het geheel net wat extra diepte, terwijl de peterselie-olie zorgt voor een frisse, kruidige finish. Simpel om te maken en perfect als voorgerecht of lichte maaltijd.
“Een licht en fris gerecht waarin de pure, ziltige smaak van de schelpen centraal staat.”
Nina
Bereiding
Breng een ruime pan met water aan de kook. Doe de peterselie in een zeef en dompel 10 seconden onder in het kokende water. Spoel onder de koude kraan en knijp goed uit.
Doe de peterselie samen de olijfolie in het staafmixer bakje en pureer glad. Schenk het mengsel door een zeef. Druk met de bolle kant van de lepel het vocht eruit, niet roeren! Bewaar in een afgesloten flesje of potje in de koelkast.
Doe de vongole in een kom met ruim koud water en zeezout, 15 gram per liter. Laat de vongole enkele uren of een nacht in de koelkast ontzanden.
Giet de vongole in een vergiet en spoel af met koud water. Kijk of er schelpen tussen zitten die kapot zijn of die open blijven staan en laat goed uitlekken.
Verhit en een ruime koekenpan de roomboter. Fruit de knoflook kort aan en rasp de schil de citroen boven de pan. Voeg de wijn toe en breng op hoog vuur aan de kook. Schep de vongole in de pan en doe het deksel erop. Kook 3 à 4 minuten, totdat alle schelpen openstaan. Schep eventueel tussendoor 1 à 2 keer om.
Verdeel over twee diepe borden en lepel wat van het vocht erover. Breng op smaak met flink wat peper en druppel de peterselie-olie erover. Serveer de vongole direct, eventueel met wat brood of pasta.
Ingrediënten (2 pers.):
Bereidingstijd: bereiden ± 20 min. | ontzanden 2-3 uur
Moeilijkheidsgraad:
- 20 g peterselieblaadjes
- 100 ml biologische extra vierge olijfolie
- 75 g roomboter
- 3 dikke tenen knoflook, fijn gesneden
- 1 citroen + extra voor serveren
- 150 ml droge witte wijn
- 1 kg vongole
- landbroodjes, voor erbij
- Keltisch zeezout & peper
Extra:
- staafmixer + bakje
- zeef
- flesje of potje
- zesteur
- vergiet
- koekenpan met (glazen) deksel




Geef een reactie